ZSP_logo108x-825x108

Ogrodnictwo Foszczka

widok laboratorium szklarni

Firma istnieje od około 40 lat. Początkowo zajmowaliśmy się jedynie uprawą roślin w szklarniach a od 1980 roku prowadzimy mnożenie roślin w laboratorium kultur tkankowych in vitro. Laboratorium powstało głównie w celu mnożenia storczyków takich jak cymbidium i paphiopedilum. Po krótkim okresie poznawania tej nowej techniki mnożenia nawiązaliśmy współpracę z holenderską firmą Schreurs  zajmującą się wówczas hodowlą nowych odmian gerbery. Zaczynając od kilkunastu tysięcy sadzonek, szybko rozwijająca się wspólna współpraca pozwoliła na osiągnięcie wielkości około 2 mln wysyłanych sadzonek gerbery rocznie.

W szklarniach z mikrosadzonek otrzymywanych w laboratorium produkujemy rośliny dla nasadzeń upraw gerbery.

Mamy autoryzację firmy Schreurs, a sadzonki podlegają opłatom licencyjnym.

Treść Umowy Licencyjnej na Uprawę Kwiatów Ciętych dostępna jest tutaj

Sadzonki do ogrodów – trawy ozdobne,  heuchery

Od wielu lat zajmujemy się również produkcją sadzonek roślin do ogrodów. Oferta obejmuje szeroką gamę traw ozdobnych oraz heuchery i jest stale poszerzana o nowe odmiany pozyskiwane z renomowanych firm zagranicznych głównie holenderskich i amerykańskich.

Wprowadzamy też nasze własne odmiany jak Miscanthus Apache , Misc. George , Misc. Joseph czy gama odmian heuchery. Większość oferowanych roślin można zobaczyć w naszym ogrodzie pokazowym. Zapraszamy do szklarni gdzie oferujemy sadzonki w multipaletach i doniczkach p 7 , p 9 i do ogrodu gdzie można zobaczyć dorosłe , wieloletnie okazy.